Podzimní Family Weekend 2017

IMG 1787

První listopadový víkend se uskutečnil tradiční podzimní Family Weekend, tentokrát v Legner Hotel Zvánovice kousek od Prahy. Náplní víkendu byly zejména prezentace proběhlých programů, Generální shromáždění a pochopitelné očekávané zveřejnění delegací pro programy v roce 2018. Nechyběla ani seznamovací aktivita pro rodiče, bohatý venkovní program pro děti a možnost setkání s koordinátory jednotlivých programů. Moc děkujeme za účast všem - byla opravdu hojná! 

Číst dál: Podzimní Family Weekend 2017

Local work - O Popelce třikrát jinak

15271613 1552043801488868 1198344013 oPoslední listopadovou neděli Junioři opět připravili pro mladší členy odpoledne plné aktivit. Po krátkých hrách na seznámení proběhla velmi známá variace na příběh O Popelce. Tři skupiny měly za úkol ztvárnit příběh třemi různými způsoby, a to formou opery, přenesením příběhu do moderní doby a poslední měla v příběhu obrátit pohlaví hlavních představitelů. V žádném z příběhu samozřejmě nechyběl šťastný konec.

Číst dál: Local work - O Popelce třikrát jinak

Jaro s Junior Branch

13262235 1200994206580486 244829759 oPo celoroční práci, kterou Junior Branch má s plánováním Local Works a aktivit na Family Weekendy, jsme se rozhodli před létem trochu zvolnit a užít si hlavně společně stráveného času. Začali jsme příjemným piknikem na Letné a ukončili jsme to pohodovým grilováním ještě před začátkem léta a odjezdem na programy. Čas plynul rychle a tak je fotek málo, ale alespoň pár střípků vám přinášíme.

Číst dál: Jaro s Junior Branch

Podzimní Family Weekend

 DSC1311Podzimní family weekend proběhl v penzionu Dvůr Perlová voda v Budyni nad Ohří. Někteří přijeli už v pátek, ale většina dorazila až v sobotu ráno. Sešel se nás tentokráte rekordní počet - přes 150 účastníků. 
Aktivity byly opět dělené pro rodiče a děti. Program pro děti měl na starosti JB tým. Rodiče se měli možnost zábavnou formou blíže seznámit s ostatními rodiči díky úvodní seznamovací aktivitě. Odpoledne rodiče čekal náročný blok týkající se představení a schvalování nových stanov a voleb. Jsme rádi, že máme tuto povinnou proceduru za sebou a že pro příští family weekendy zbyde tímto více času pro zábavnější program pro rodiče. V sobotu večer a v neděli ráno pozvedla všem náladu vystoupení dětí, které sdělovaly své dojmy ze CISV programů, kterých se o prázdninách zúčastnily. V sobotu večer ještě pak všichni netrpělivě očekávali okamžik, až se konečně promítne seznam vybraných účastníků pro CISV programy konané v roce 2017. 
Přestože kapacita penzionu byla omezená, zvládli se všichni, díky vstřícnosti personálu, nakonec ubytovat. Rodiče chválili velkorysý prostor restaurace i ozvučený konferenční sál. Personál byl velmi ochotný a všichni si pochutnali na kvalitní domácí kuchyni. Penzion má dokonce vlastní pivovar, kde se vaří pivo Lanýž. 
Před odjezdem jsme se stihli všichni vyfotit a už se těšíme na jarní family weekend!
 
Za fotografie děkujeme panu Davidovi Hegerovi, děkujeme!

Číst dál: Podzimní Family Weekend

Family Weekend Jaro 2016

1Na přelomu dubna a května proběhl v Hotelu Legner u Ondřejova Jarní Family Weekend roku 2016. Během dvou dnů měly vyjíždějící delegace dostatek času na bližší poznání a dotáhnutí potřebných aktivit na letní programy. Jejich rodiče a rodiny si zatím měli možnost promluvit s koordinátory jednotlivých programů a lépe poznat celou Radu stojící za hladkým chodem českého CISV. Nechyběly aktivity plánováné Juniory pro děti a ostatní zájemce, ani seznamovací aktivita pro rodiče. Část programu jsme věnovali i letošnímu tématu v CISV, a to Udržitelnému rozvoji, tentokrát v podobě promítání dokumentu Cowspiracy o dopadu živočišné výroby na životní prostředí. Celý víkend jsme se těšili z krásného počasí i hojné účasti. Věříme, že jste si tyto dva dny s námi užili také!

Číst dál: Family Weekend Jaro 2016